Uus STARTERtartu programm algas 14. lennuka ideega

16.02 algas uus STARTERtartu hooaeg. See sai alguse Ideede Häkatoniga. Nelja tunni jooksul said osalejad oma lennukaid mõtteid üksteisega jagada. Ürituse läbiviija oli Harald Lepisk, kes on inspiratsioonikõneleja ja liftikõne õpetaja. Haraldi sõnul tuleb kuulata oma sihtgruppi ja teha pigem ühte asja korraga kui üritada kõiki probleeme samaaegselt lahendada.


Üritus algas erinevate motiveerivate pisiülesannetega ja meie vilistlane Hasan Abdullayev jagas oma kogemust ning saadud õppeunde. Moderaator julgustas kõiki leidma üht probleemi, mida nemad tahaksid siin maailmas lahendada.Ideede esitlemine oli väga edukas. 14 ideed jõudsid meie ette ning nagu traditsiooniks saanud, Taavi Tamm visualiseeris need posterile. Inspireerivatel ülesannetel oli ilmselt mõjujõud, sest üks osaleja, kes isegi ei tahtnud alguses pitchida, astus ette ja esitles meile lausa kahte ideed. Kuulsime erinevaid lahendusi alates proteiinipastast kuni viljakandvate taimede rendini.


Peale esialgseid liftikõnesid toimus ideede laat, kui kõik said oma meeskondi moodustama hakata. Samuti, said osalejad huvitava jutu kõrvale kaasosalejatega, süüa ja juua vitamineral energy jooke.


Hiljem lõpu liftikõnesid kuulates oli hea näha, kuidas osalejad olid juba oma ideedes kindlamad. Liftikõned olid läbimõeldud ja esinemisärevus oli kadunud. Parima esitluse eest sai T-särgi kirjega “Get rich or die prototyping” Ojus Tudavekar, kes esitles oma ideed “Homies” kõige energilisemalt ja läbimõeldumalt.Mõned mõtted osalejatelt

Mia Meeksa, kes teist korda juba osaleb, ütles, et tuli taas, sest isegi kui endal ideed ei ole on see lahe üritus kus osaleda.

Kai-Melli Kapteni hinnangul on väga heaks stiimuliks, et pakume vaheajal snäkke, set see hoiab osalejad motiveerituna. Samuti meeldis talle, et Taavi Tamm meie osalejate ideid ülesse joonistab, see annab hea aimu kuidas võõras sinu ideest aru saab.

Leedust tulnud vahetusõpilane Andrej Jegorov oli üritusest väga vaimustuses, sest see on võimalus ehitada midagi nullist ja keskkond on nii toetav. Ta lisas, et “Kõik on samas arengufaasis ja kõik esinemised on pigem võimalused arenguks”.

Üritust toetas Euroopa Sotsiaalfond


Lisainfo:

Hannah Kaarma, TÜ Startup Labi kommunikatsiooni- ja turundusspetsialist

Tel: 5400 5242, hannah.kaarma@ut.ee