Tartu Ülikooli meeskonna CommuniCare äriideed saatis Startup Dayl edu

Rahvusvahelisel ärifestivalil sTARTUp Day toimusid muu hulgas Lõuna-Eesti suurima noorte äriideede konkursi Kaleidoskoop finaal ja äriideede arendusprogrammi STARTER lõppvõistlus. Mõlemal oli võidukas sTARTUp Labi meeskond CommuniCare, mis koosneb Tartu Ülikooli majandusteaduskonna tudengitest.

sTARTUp Dayl toimunud Kaleidoskoobi finaali pääses eelvoorude tulemusel kümme parimat meeskonda, kellest neli olid läbinud eelinkubatsiooniprogrammi STARTERtartu. Võistlejad pidid kolme minuti jooksul esitlema oma ideed ja kahe minuti kestel vastama žürii küsimustele.

Tartu Ülikooli majandusteaduskonna esmakursuslastest koosnev tiim CommuniCare pälvis oma idee eest Tartu Linnavalitsuse rahalise preemia ja ühtlasi pääses üleriigilise STARTER võistluse finaali, mis toimus samuti sTARTUp Dayl. STARTER finaalis, kus osales kuus meeskonda Tallinnast ja Tartust, esindas ülikoolilinna peale CommuniCare’i ka meeskond io_developers. Rahvusvaheline žürii valis võitjaks CommuniCare’i, kes pälvis 2019. aasta parima STARTER tiimi tiitli ja piletid mainekale ärifestivalile Arctic15.

 Tiim CommuniCare

CommuniCare’i idee on alguse saanud Tartu Ülikooli sTARTUP Labist. Tiimi eesmärk on luua vabatahtlike võrgustik, mis pakuks hooldekodudes elavatele eakatele seltsi ja suhtluskaaslasi. Tiimiliikmed tunnevad sTARTUp Dayl saavutatud võitude üle uhkust. „ Starteri finaali võit andis meile kõvasti hoogu ja julgust juurde. Järgmisena tuleb võimalikult kõrge koht saavutada äriideede võistlusel Ajujaht, ent juba praegu oodatakse meie teenust mitmel pool nii Eestis kui ka välismaal,“ ütles CommuniCare’i kaasasutaja Siim Aksel Amer.


Kaleidoskoobi finaalis oli edukas ka Hugo Treffneri Gümnaasiumi õpilaste meeskond Münt, kes toodab keskkonnasäästlikke hambapastatablette. Münt võitis pääsme ärifestivalile Techchill. sTARTUp Labi eriauhinna sai meeskond Ropotty, kes pakub lapsevanematele veebipõhist programmi, mille abil harjutada last potil käima.

 Tiim Münt

sTARTUp Labi eestvedaja Maret Ahonen rõõmustas, et STARTER programmi meeskonnad pakuvad ühiskonna vajaduste lahendamiseks aina rohkem nutikaid lahendusi. „Eriti tore on, et need ei jää ainult idee tasandile, vaid viiakse ellu,“ sõnas Ahonen.

Fotode autor on Siim Tiirik.

Kaleidoskoop finaali fotod:  https://www.facebook.com/pg/UTStartuplab/photos/?tab=album&album_id=2882220765170134 

STARTER äriideede sitluse fotod:  https://www.facebook.com/pg/UTStartuplab/photos/?tab=album&album_id=2882302961828581  

Starter programmi toetab Euroopa Sotsiaalfond.

Lisateave: Andres Vaher, Tartu Ülikooli sTARTUp Labi turundus- ja kommunikatsioonijuht, 555 87359, andres.vaher@ut.ee