Tartu Kutsehariduskeskuses toimus Ideehommik!

TÜ Ideelabor korraldas 12. veebruaril ideehommiku, et Tartu Kutsehariduskeskuse arvuti- ja turismierialade õppuritega genereerida ideid, mida ettevõtlusõppes ja STARTER programmis testida. Kohal oli ligi 60 õpilast, moodustus 7 meeskonda ning parimaks valiti idee „Kus mu toode on?“.

Ideehommikul käis Varje Kass (STACC arendaja, MTÜ Kohalugu kaasasutaja, STARTER programmi vilistlane) rääkimas enda kogemusest STARTER programmis ning sellest, kuhu nad on oma meeskonnaga praeguseks hetkeks jõudnud.  Carlos Bentes (STACCi Tech Lead),  tutvustas õpilastele tehisintellekti uusimaid rakendusvaldkondi ja trende.

Seejärel mõtlesid laudkonnad selle üle, mida nad tahaksid maailmas muuta ning pakkusid välja äriideid, mis neid lahendaks olemasolevaid probleeme. Iga laudkond valis välja ühe idee, mis neile meeldis ning kokku esitleti 7 ideed:

1. Vaata ja leia (veebirakendus, mis koondab matkaradade infotahvlid)

2. Nurise ja kaeba (veebirakendus, kus linnakodanikud annavad teada probleemidest  )

3. Turvalised katused (vahend, mis kaitseb katuseid lume eest)

4. Kus mu toode on? (veebirakendus, mis aitab leida poest vajaliku kauba)

5. Projekt "Leida" (digioskuste õpetus eakatele)

6. Lokaator (veebirakendus, mille abil saab asukohapõhist infot  sündmuste kohta reaalajas)

7. Targad prillid (virtuaalreaalsuse prillid, mis annavad personaaliseeritud infot)

Neist parimaks valiti idee „Kus mu toode on?“, mis aitab rakenduse abil leida poest kiiresti vajalikud asjad.

Idee "Kus mu toode on?" esitlus

„Kui ma alguses ürituse ajakava lugesin, siis ma kartsin, et sellest tuleb raske üritus, kus peab pingsalt ideid välja mõtlema, aga kui sinna jõudsin ja kuulasin ära esimesed tutvustavad ettekanded, siis ei tundunud enam üldse nii keeruline, sest esinejaid kuulates tekkisid ka endal erinevaid ideid ning see andis juba motivatsiooni edasi tegutseda!“, ütles Merliti meeskonnast Vaata ja leia.

Tiina Aidnik, Tartu Kutsehariduskeskuse majandus- ja ettevõtlusõpetaja tunneb rõõmu toimunud ürituse ja esinejate üle ning leiab, et tuttavas keskkonnas häkatoni korraldamine võtab palju pingeid maha. Õpilased on valmis kiiremini ja julgemalt ideid pakkuma ja ka neid esitlema. Ollakse teadlikud tiimikaaslaste võimetest ja oskustest, idee teostamisel on see oluline. Samas eksisteerib mitmekesisus, erinevatel erialadel õppijad täiendavad üksteist. Ta lisab et, "Siin kujunenud ideega on õpilastel ka julgem  siseneda ettevõtlusõppesse ja/või STARTER programmi". 

Ideelabor tänab Tiina Aidnikut meid kutsumast ning ootab kõiki tiime 28.02 juba suuremale ideede genereerimise üritusele Ideede Häkaton SPARK Hubis!

 

Sündmust toetas Euroopa Sotsiaalfond.