STARTER tiimid said hoogu juurde mentor tagasiside karusellilt!

TÜ Ideelabori STARTER programmi töötoas said meeskonnad individuaalset tagasisidet kogenud ettevõtjatelt ja start-up mentoritelt. Kokku oli kohal 11 mentorit ja sama palju tiime. Ürituse lõpuks valisid mentorid ka välja parima idee – CarZam!

Tiimid said iga mentoriga vestleda 13 minutit ning pidid selle aja jooksul oma ideed tutvustama ja rääkima ka murekohtadest. Mentorid olid paljudest erinevatest valdkondadest ja seega said tiimid mitmekülgset tagasisidet. Kohal olid näiteks mentorid Urmas Tross (IT ja äriõigusele spetsialiseerunud jurist, advokaadibüroo LMP), Mari-Liis Kärsten (Nortali graafiline disainer), Juko-Mart Kõlar (Fanvestori kaas-asutaja) ja mitmed teised!


Ürituse ajal sai iga mentor valida välja ka oma lemmikud tiimid ning lõpus said kõik mentorid kirjutada mängu-tšekke summades 100 000 €, 50 000 € ja 10 000 €. Mentorid võisid kõik tšekid anda samale tiimile või erinevatele või hoopis endale jätta. Mängu võitis tiim CarZam, kellel õnnestus koguda investeeringuid kokku 500 000 € kuuelt erinevalt mentorilt! CarZam töötab välja seadet, mis pannakse auto mootori külge ja see jälgib reaalajas auto hääli ja vibratsioone ning leab nii üles auto vead.


Andres Kiik, CarZam tiimi juht: „Mentorite karusell oli igati vajalik üritus. Esiteks just seetõttu, et saime oma toredale ideele ka teiste, kogenud inimeste heakskiidu. Teisalt saime kasulikke nõuandeid nii rakenduse funktsioonide kui ka edasiste plaanide osas, millele me ei osanud või lihtsalt ei olnud veel tähelepanu pööranud. Näiteks pakuti välja, et rakendus võiks just häälmärguandeid kasutada, et autojuhile teada anda võimalikust rikkest. Paljud mentorid soovitasid paika panna edasise tegevuskava ja eelarve. Muidugi ei olnud kõik mõtted kui ühest suust, sest oli nii mentoreid, kes arvasid, et peaksime mingile konkreetsele veatüübile keskenduma, samas kui oli ka neid, kes arvasid, et seade võiks sobida sisuliselt kõigile masinatele, milles on liikuvaid osi. Olime tiimisiseselt arvamusel, et meil läheb pigem hästi, kuid võitu ei oodanud.


Andres Kiik

Mentorite Tagasiside Karuselliga on pool STARTER Basic programmi läbi! Järgmisena on veel tootedisaini, supervisiooni, turunduse ja äriidee esitluse töötuba ning 18. mail lõppeb programm äriideede võistlusega Kaleidoskoop!

Team CarZam

TÜ Ideelabor tänab kõiki mentoreid oma panuse ja väärtusliku aja eest!


STARTER Basic programmi rahastab Euroopa Sotsiaalfond.

Rohkem infot: http://ideelabor.ut.ee/projektid/starter

Lisainfo: Riin Lisett Rei, TÜ Ideelabori turundus- ja kommunikatsioonijuht, 737 4817, riin.lisett.rei@ut.ee