STARTER programmi vilistlase Merili tagasivaade

STARTER programmi vilistlane Merili arutleb STARTER programmist saadud õppetundide üle ja annab nõuandeid uustulnukatele.

Merili, neljanda kursuse arstiteaduse üliõpilane osales STARTERtartu programmis 2020 aasta sügisel. Tema startup Pillbox valmistab nutikat ravimikarpi, mis teavitab kasutaja lähedasi ravimi võtmisest. Merili oli lahkelt nõus jagama oma kogemusi.

Kirjelda palun oma STARTERtartu programmis osalemise kogemust?

Kui ma alustasin Ideede häkatonil, siis mul polnud isegi ideed, mida teha. Olin lihtsalt uudishimulik, aga samas oli ka veidi kõhe tunne, et kuidas kõik toimuma hakkab. Läksin kohale ja ei pidanud kaua üksi olema, sest leidsin kohe tiimi. Mulle meeldis nende idee ja tiim võttis mu lahkesti liikmeks. Osalesin kõikides töötubades ja iga kord hämmastas mind see, kuidas osati kogu programmi vältel hoida inspireerivat ja sooja õhkkonda.


Mis on sinu suurimad õppetunnid?

Sain juurde palju julgust ja õppisin mõistma, et ka kõige lootusetumates olukordades on alati lahendus. Minu huvi iduettevõtluse vastu süvenes ja kindlasti tahan jätkata selle maailma avastamist. Lemmik töötubadeks olid liftikõne töötoad ja seda mitte ainult seetõttu, et meie tiimis oli minu ülesanne teha esitlusi – esitlusoskus on vajalik igal pool. Kõik STARTER töötoad olid huvitavad – võisid alati kindel olla, et läbiviijaks on oma valdkonna spetsialist ja huvitav inimene, kes jagab väärtuslikke teadmisi ja inspireerivaid lugusid.

Kuidas arvad – kas iduettevõtlus on ainult infotehnoloogia ja majandusinimestele?

Kindlasti mitte! Iga tiim vajab erinevate oskustega inimesi.  Näiteks minu teadmised meditsiinivaldkonnas sobitusid hästi Pillboxi idee arendusse ja ma sain ka kohe tiimis sobiva rolli. STARTER programmis osalus annab võimaluse jagada teadmisi ja kogemusi ja õppida teistelt, kes pole sinu eriala esindajad. Olen kindel, et oskus suhelda erinevate valdkondade inimestega on vajalik tulevikuoskus.

Kellele sa soovitad STARTER programmi?

Kõik üliõpilased võiksid osaleda, see on väga arendav kogemus, mis aitab sul välja tulla oma mugavustsoonist. Ja pealegi on seal ka väga lõbus! Lisaks teadmistele ja kogemusele startup ettevõtte toimise kohta, saab STARTER programmist palju tuttavaid teistelt erialadelt ja ligipääsu mentorite võrgustikule. See on suurepärane kogemus, mis loob uusi võimalusi ja eduelamusi.