Selgusid Vega fondi teaduspõhiste äriprojektide kickoff capitali toetuse saajad!

7. detsembril toimus TÜ Ideelaboris Kaleidoskoopi eelvoor, mille raames valis Vega fondi žürii välja neli tiimi, kes saavad 5000€ suuruse kickoff capital’i toetuse oma projekti edasi arendamiseks.

Vega fondi lihttoetuse taotlemise eelvooru kutsuti 13 osalejat ning finaalvooru žüriile oma ideed tutvustama valiti kuus tiimi, igaühel oma projekti pitchimiseks aega täpselt kolm minutit ning viis minutit žürii küsimustele vastamiseks. Pitchimisvooru järel valis žürii välja neli projekti, mis on nende meelest väärt Vega fondi kickoff capital’i nimelise toetuse abil edasi arendamist:

  • MARKUS: tehisintellekt, mis ennustab automaatselt inimese vanust video kaudu ja vajadusel verifitseerib täpse vanuse ID-kaardi abil
  • Brandlyse: veebipõhine kuvandi uurimise tööriist, mis mõõdab klientide alateadlikke otsuseid ja annab konkreetsed soovitused kuvandi parendamiseks
  • eAgronom: teravilja tootjatele mõeldud ettevõtte halduse tarkvara
  • Levon: mobiilirakendus, mis aitab igaühel arendada lauljat enda sees, andes kasutajale personaalset tagasisidet

Žürii esimees Andres Kuusik ja tiim Brandlyse

Žürii esimehe Andres Kuusiku sõnul oli Vega fondi toetuse taotlejate tase väga kõrge ning valiku tegemine keeruline: „Süda tilgub verd, sest kõigile vingetele ideedele lihtsalt polnud võimalik toetust jagada“. Teda üllatas positiivselt see, kui palju häid ideid tudengitel on, ent leiab, et ideede arendamisel võiksid nad rohkem ära kasutada ülikooli poolt pakutavaid võimalusi, eesotsas TÜ Ideelabori STARTER programmiga!

Žüriiliikmed tööhoos

Žüriisse kuulusid TÜ majandusteaduskonna turunduse õppetooli juhataja, žürii esimees Andres Kuusik, TÜ ettevõtluse nõustaja Aivar Pere, BuildIt kaasasutaja ja tegevjuht Aleksander Tõnnisson, TÜ ettevõtlus- ja innovatsioonikeskuse arendusjuht Kuldar Leis, ettevõtja ja ettevõtluse õppejõud Ingrid Laht, TÜ Ideelabori starterprogrammi programmijuht Piret Arusaar ja TÜ Ideelabori juht Maret Ahonen.

Vega fond tegutseb uuenenenud kujul esimest aastat, sellesse panustavad Tartu Ülikool, Harry and Reba Huge Foundation ning erinevad valdkondlikud institutsioonid ja ettevõtted. Koostööpartneriteks on Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus ja Swedbank. Vega fondi toetusi väljastab TÜ Ideelabor.