Me tegime seda jälle: 10. Student Startup Supercamp

Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituut koos Garage48 ja sTARTUp Labiga korraldasid 10. Student Startup Supercamp’i 31.01-03.02.2023.Kogusime kokku parimad mentorid ja võtsime osalema vaid 100 kõige motiveeritumat üliõpilast, kes moodustasid tiimid ja asusid oma ideed nii lühikese ajaga ellu viia. Need neli päeva olid täis rõõmu, pisaraid, loenguid, mentorlust ja kogemuslugusid.

Osalejad seisid mitmete väljakutsete ees. Mõned meeskonnad muutsid oma ideed viis korda, kuid suutsid siiski uue idee valideerida ja lõpuesitluse jaoks prototüübi ehitada. Kõik 12 võistkonda said suurepäraselt hakkama ja rõõm oli näha, kuidas hoolimata pingest kõik meeskonnad üksteist toetasid.


Parimad said auhindu auhinna fondist väärtusega 1500€, lisaks veel sTARTUp Day piletid ühele meeskonnale ja innovatsioonikoolitus Curlabi poolt väärtuses 3500€. Klausi meeskond jagas ka oma kuulsaid sidrunilõhnalisi kassisokke kassitoidupakendites.


Züriis osales Marlon Dumas, arvutiteaduse instituudi infosüsteemide professor, kellele avaldas muljet loodud laiaulatuslikud lahendused ning ta julgustas tudengeid mitte peatuma ja säilitama ettevõtlikku meelelaadi.

Carmen Kukk, Tartu Ülikooli Arvututeaduse instituudi õpilane ja tiimi Redufy liige, jagas, et Camp oli fantastiline seiklus, mis lükkas ta välja oma mugavustsoonist, parendas ta tiimitöö oskusi ja andis võimaluse tutvuda imeliste mentoritega.

Võitjad:

🏆 I koht: Bootcamp.gg - E-spordi bootcamp'i broneerimisteenus

🥈 II koht: Redufy - Toidukulleri süsteemi integreeritud korduvkasutatavad pakendid

🥉 III koht: Mappy - Siseruumi navigaator ülikoolilinnakutele ja kõigile avatud aladele


Erimärkused:

🏅Parim esitlus: Hive – Kogukonnarakendus õpilastele kõige sobivama toakaaslase leidmiseks

🏅Parim edu / pöördepunkt: Sufis – Kasutatud raamatute turg

🏅Eriline äramärkimine: Fuho – Täisautomaatne nutikodu ja energiasäästusüsteemKõik see poleks saanud olla reaalsus ilma suurepäraste esinejate ja mentoriteta, kes olid meeskondadel igal ajal olemas ja andsid oma nõu, kontakte ja tuge. Aitäh Vilho Jonsson, Maret Kruve, Tim Vaino, Kai Isand, Krists Avots, Andreas Roosson, Jüri Kaljundi, Merily Leis, Sander Välk, Mihkel Sokk, Martin Laasma, Carlos Paniagua, Annika Jurs, Raido Roben, Andreas Virkus, Priit Pavelson, Kelian Kaio, Karl Voovere, Maret Ahonen.Parimad tsitaadid mentoritelt:

Klausi turundusjuht Merily Leis ütles, et kõiki lahinguid korraga võidelda ei saa, turundusvõimalusi on nii palju, leidke oma.

Alliesi tegevjuht ja asutaja Priit Pavelson ütles, et igaüks ei saa olla Martin Villig ja see on okei. Mõnikord on rahalehma omamine väärtuslikum kui ükssarviku ehitamine, mis enamasti kuulub investoritele.

Eventornado tegevjuht Kai Isand ütles, et mentoritel ei tohi kunagi igav olla. Kui teile tundub, et nad ei pööra teile piisavalt tähelepanu, peaksite oma öeldu ümber hindama.

Student Startup Supercamp sai terviklikuks tänu koostööpartneritele TÜ arvutiteaduse instituut ning Garage48 ja sponsoritele Bolt, Glia, SEB Eesti, Klaus - Conversation Reviews and QA, Xolo, Patchstack, Pipedrive, Wise, Salto X, curlabs, Allies.Digital, Mooncascade, Fund Fellow Founders, Saku Õlletehas, KOMMIPOMM.Liainfo:

Hannah Kaarma, TÜ Startup Labi kommunikatsiooni- ja turundusspetsialist

Tel: 5400 5242, hannah.kaarma@ut.ee