Kolm parimat tiimi Kaleidskoobi eelvoorust pääsevad edasi STARTEReesti finaali

sTARTUp Labi korraldatud noorte äriideedede võistluse Kaleidoskoop eelvoor toimus 20ndat korda 4. mail. Kolm parimat tiimi said edasi finaali, mis toimub 26ndal mail Tallinnas, startup- ja tehnoloogiakonverentsil Latitude59. Võistluses osales üheksa STARTER programmi läbinud tiimi ja üks gümnaasiumiõpilaste tiim.

Žüriisse kuulusid startup-ökosüsteemi aktiivsed liikmed SEB innovatsioonijuht Kristina Lillo ja endine eAgronomi tootejuht Anastasiia Shevchenko, kes hindasid meeskondade ideearendust, probleemi olemasolu ja sobivust turule.

Kohtunikud  Anastasiia Shevchenko ja Kristina Lillo. Foto: Hannah Kaarma

Kaleidoskoopi eelvoorust pääsesid edasi Latitude59 finaali järgmised tiimid:

Minesweeper With Friends – retromäng, mis sisaldab lõbusat 3D-graafikat

• Homies – rakendus, mis ühendab reisijaid samast kogukonnast pärit sõbralike kohalikega

• PastaPro – taimsete valkudega täiustatud pasta.

Tartu linna rahalise auhinna pälvis gümnaasiumiõpilaste tiim KOIT, kes loob veebilehe, kus saab õppida programmeerimist alates põhitõdedest kuni tegelike algtaseme IT-töödeni.

Eriauhinnad CDL Estonia’lt ja Tartu Ülikoolilt pälvisid tiimid Click(less), Bakkheia, Langesta ja DynamicSurvey. Loe tiimide kohta lähemalt.  

Minesweeper With Friends tiimiliige Aleksandra Leesmenti sõnul oli STARTER-programm suurepärane ja informatiivne ning andis vajalikud vahendid oma ettevõtte reaalseks alustamiseks. "Me isegi ei teadnud, kui palju paberitööd on vaja idufirma loomiseks," lisas ta.

KOIT tiimiliikme Kevin Akkermanni sõnul andis Tartu linnavalitsuse rahaline preemia neile kindlustunde oma ideega edasi minna.

Kevin Akkermann ja Arto Reinik. Foto: Hannah Kaarma

„Tiimide ühtlaselt kõrge tase üllatas mind väga positiivselt,“ kommenteeris SEB innovatsioonijuht Kristina Lillo. „Latitude59 võistlusele otsustasime saata eelkõige väga tugevad tiimid, kellel oli erilise väärtuspakkumisega idee ning skaleeritav ärimudel. Tartu linna auhind oli rõõm üle anda Tartu poistele, kes tegelevad innovatsiooniga haridusvaldkonnas ning alustavad sellega just Tartust. SEB DNA-s on innovatsioon ja ettevõtlus ning just seetõttu soovime toetada noori nende ettevõtlusteekonnal,“ lisas Lillo.

Eelvooruga on STARTER programm enamiku tiimide jaoks lõppenud. Uus ja ühtlasi ka viimane STARTER programm algab sügisel 14. septembril Ideede Häkatoniga.

Programmi rahastab Euroopa Sotsiaalfond

Lisateave: 

Hannah Kaarma, TÜ Startup Labi kommunikatsiooni- ja turundusspetsialist, 5400 5242, hannah.kaarma@ut.ee