Kaleidoskoobi TOP 10!

Neljapäeval, 30. novembril, toimus TÜ ideelabori noorte projekti- ja äriideede võistlus Kaleidoskoop. Sel semestril tuli oma ideid esitama lausa 43 tiimi, kellest valiti välja TOP 10. Parimad tiimid saavad võimaluse oma ideid esitada sTARTUp Day 2017 UT Idealab pitching laval, kus toimub Kaleidoskoobi finaal. 


Sel semestril oli ideede teemadevalik taas väga lai ning kaasaegsele ühiskonnale kohaselt olid populaarseteks erinevad rakendused või veebilehed. Kümne parima idee hulka valiti:

Edible
SILK
Juice³
Decomer Technology OÜ
StartLegal
ANNY
Espuro
Seniorship
IamDead
Russó

Palju õnne kõigile 10 meeskonnale! 

Võistlusel osales 43 tiimi, nende seas 16 STARTER programmi tiimi Tartust, Narvast ja Pärnust. Parimad, kes sTARTUp Day laval ideed tutvustama hakkavad, võistlevad uhke auhinnapaketi nimel: pilet European Innovation Academy'sse, maailma kõige suuremasse ja ekstreemsemasse ettevõtluse programmi Portugalis, pääse Polar Bear Pitching võistlusele Oulus, kus osalejad peavad oma ideed tutvustama ekstreemsetes oludes, jääkülmas vees, ja lisaks rahaline auhind Tartu linnalt.


Lisaks valis žürii välja mõned tiimid, keda soovisid motiveerida ja inspireerida. Teie olete võitnud tasuta pääsmed sTARTUp Day’le:

EcoXmas
Canvas Bag
Guide Your Way
ILUSPEKTER
InLimit
Minionion
SendEST
s-Parking
Sõprus
Takjas
Unicorns

Kaleidsokoop lõpetab ka TÜ Ideelabori sügisese poolaasta ning lubab keskenduda kevadsemestri ettevalmistustele. Eesti vabariigi 100. sünnipäeva eel, 22. veebruaril, toimub taaskord inspiratsiooniüritus „Ideede Raju IV: 100 ideed, mis muudavad maailma“. Lisaks umbes 300 oodatud osalejale on tulemas kümneid kogenud mentoreid, kellega üheskoos arutleda probleemsete olukordade lahendamise üle erinevates valdkondades. Loodud grupid ja mõeldud ideed saavad idee arendust jätkuda kevadsemestri STARTER programmis.

Koostöös Garage48, arvutiteaduste instituudi ja IT akadeemiga korraldatakse veebruari algues talvevaheajal taas Student Startup Camp, mis on varasemalt toonud kokku ligi 100 üliõpilast, et 5 päeva jooksul arendada oma idee prototüübini.


Me oleme nii uhked teie üle ja loodame teid näha juba sTARTUp Day’l!

Aitäh žüriile enda panustatud aja ning heade kommentaaride eest!

Aitäh STARTER Advanced tiimid teie energia eest!

Aitäh kõikidele tiimidele, kes julgesid oma ideid pitchida!


Uus aasta ja uued ideed! Ootame teid Ideede Rajule, 100 ideed, mis muudavad maailma - inspiratsiooniüritus 22. veebruaril 2018!


TÜ Ideelabor


STARTER programmi toetab Euroopa Sotsiaalfond.