Seitsmes Kaleidoskoop tõi rekordarvu osalejaid ja tugevaid ideid!

Reedel, 9.detsembril toimus sTARTUp Day ärifestivalil TÜ Ideelabori laval äriideede konkursi Kaleidoskoop finaal, kus omavahel võtsid mõõtu Lõuna-Eesti parimad noored ettevõtjad. Peaauhinnad pälvisid õpilasfirma Festera, mis toodab mikroobsel toimel biojäätmeid lagundavaid prügikaste, ning TÜ Ideelabori STARTER programmist välja kasvanud Triplecase, kes on välja töötanud praktilise kolme lukuga pinali.

“Kui eelvoorus oli pigem mõnus ja mentorklubile omane õhkkond, siis sTARTUp Day jättis väga võimsa mulje – nii meie oma Kaleidoskoop kui ka suured esinejad suurtel lavadel! Ühele õpilasfirmale on see sama tunne, nagu näiteks mõnele koolipoisile NBAsse pääsemine,” kiidab Festera meeskonnaliige Sandra ürituse mastaapi. “Meile andis Kaleidoskoobil osalemine nii tohutult esinemiskogemust kui ka vägeva start-up pisiku – tahaks veel võistelda, pitchida, müüa ja networkida!”​​


Festera meeskond peaauhinda kätte saamas

Zürii esimees, Tartu ülikooli arendusprorektor Erik Puura tõdeb, et "Eriti tuleb esile tõsta tublisid õpilasfirmasid, mis oma ideede arenduses on osanud konsulteerida ülikoolide teadlastega. See näitab, et teaduspõhisus uue ettevõtluse tugisambana on mõistetav juba meie koolides."

Kaks parimat meeskonda sõidavad osalema Polar Bear Pitching võistlusele – see on rahvusvaheline start-up üritus, kus oma ideid esitletakse vööni jääaugus seistes! Lisaks sellele pandi välja mitmeid eriauhindu:

  • Tartu Ülikooli eripreemia - Cody
  • Tartu linna eriauhind - Senior Gym
  • Ajujahi eripreemia - TutorFriend
  • Heade Mõtete Klubi eriauhind - Jätsu
  • Ökoinnovatsiooni tunnustus -  Festera 
  • Viljandi Omavalitsuste Liidu auhind Viljandi Vibes.


Pärnu STARTERlab tiimi Rascalteeth esindaja Braien pitchimas   / foto: Andres Tennus, TÜ


Otse Kaleidoskoobilt pääsesid üle-eestilisele STARTER lõppvõistlusele TÜ Ideelaborist meeskonnad Triplecase ning TutorFriend, kes said veel ühe võimaluse Startup Day laval oma ideed esitleda.  “Minule on STARTER programm nii palju uksi avanud!” tunnistab Triplecase’i eesvedaja Liis. “Läbi STARTER programmi praktiliste koolituste, tutvuste ja mentorite tagasiside on meie ideest on saanud midagi palju suuremat kui algul arvata oskasime.” 

Pettunud ei ole ka teised finalistid - "Oleme saanud niivõrd palju uusi kogemusi ning kasulikke tutvuseid, et peame end igal juhul juba võitjateks” lisavad STARTER programmi läbinud Eda ja Eeva-Liisa, kes jätkavad ideega Senior Gym ka peale programmi, olles hetkel juba Ajujahi TOP-30s.

Senior Gym Tartu Linna eriauhinda vastu võtmas   /  foto: Andres Tennus, TÜ

Kaleidoskoop on TÜ Ideelabori korraldatud Lõuna-Eesti suurim noorte äri- ja projektiideede konkurss, mis sel korral toimus juba seitsmendat korda, tuues rekordarvu osalejaid – eelvoorus osales lausa 42 meeskonda! Lõppvooru žüriisse kuulusid Tartu Ülikooli arendusprorektor Erik Puura, Tartu Linna ettevõtluse arengu peaspetsialist Siim Espenberg, Eesti Äriinglite Assotsiatsiooni EstBAN esindaja Kristian Sägi ning Ajujahi konkursi eestvedaja Harri Tallinn.

Vaata ka 

Ürituse toimumist toetab Euroopa Sotsiaalfond.