Ideelaboril käisid külas ideedest ja energiast pakatavad väikesed sõbrad!

Neljapäeval, 15. detsembril kutsusime TÜ Ideelaborisse külla oma väikesed sõbrad Tartu Laste Turvakodust – üheskoos arutasime ettevõtluse teemadel, uudistasime töötavat 3D printerit, mängisime robotitega, vahetasime kingitusi ja jätsime oma käejäljed Ideelabori uksele!

Alustuseks arutlesime üheskoos, mis Ideelabor, ülikool ja ettevõtlus üldse on. Lapsed leidsid, et ülikool on koht, kus "õpitakse kõrgharidust",  "õpitakse palju asju" ja "saab targaks". Ideelabori kohta ütlesid nad tabavalt, et see on "koht, kus mõeldakse uusi ideid välja". Ettevõtja olemuse ja rolli määratlemisel olid lapsed ühel nõul: "ettevõtja on see, kes võtab midagi ette" ja "mõtleb uusi asju välja ja teeb need teoks"

Samuti olid igaühel ka omad ideed välja käia, kuidas maailma paremaks muuta - näiteks teleportimise kell, tiibadega seljakott ja robothobune! Kuna aga ideed ilma teostuseta on väärtusetud, alustasime ka nende elluviimisega ning tegime plastiliinist prototüübid.

Laste ideede imekiirelt valminud tulevikuideede prototüübid

"Lapsed olid nii asjalikud! See poiss kes, teleportiva kella välja pakkus, oli küll täielik insener - oleks pidanud visiitkaarte vahetama!" naljatles Ideelaborist tuule tiibadesse saanud start-up ettevõtte Brandlyse eestvedaja Andreas, kes ka lastega mängima tuli. Lisaks tuli lastega tutvust tegema ka TÜ Majandusklubi esindaja Karl-Gustav, kes julgustas lapsi prototüüpide valmistamisel.

Laste külaskäigu puhul oli Ideelaborisse kohale tulnud ka TÜ arvutiteaduse instituudi koolirobootika üks eestvedajaid  Alo Peets, kes tutvustas kõigile huvilistele töötavat 3D printerit ja samas printeris loodud tooteid. Lisaks sellele tõi Alo endaga kaasa ka erinevad puldiga juhitavad robotid, mille juhtimine laste seas eriti suurt elevust tekitas.  

TÜ Ideelabori juht Maret lastega jutustamas

Lastega kaasas olnud kasvataja Merje sõnul on kogu Turvakodu pere väga rahul, et Ideelabor neid külla kutsus: "Lapsed ootasid seda külaskäiku väga ja neile jääb see kindlasti väga pikaks ajaks meelde!". Samuti kinnitas ta, et võimalusel tulevad nad meeleldi uuesti Ideelaborisse külla. 

Ka Ideelabor on elevil – saime Tartu Laste Turvakoduga ametlikult sõpradeks, mis tähendab, et ees on ootamas palju ühiseid ettevõtmisi! Üritus sai teoks deelabori algatusel ja TÜ Majandusteaduskonna töötajate toetusel.

Koosviibimise lõpetuseks sõime üheskoos jõulukringlit, vahetasime kingitusi ning jäädvustasime külaskäigu Ideelabori uksele!

Laste külaskäiku jääb meenutama uue välimuse saanud uks!