Järgmised üritused
21.05
Kaleidoskoop finaal
Eelinkubatsioon

Kaleidoskoop on noorte äri- ja projektiideede võistlus, mida korraldab Tartu Ülikooli majandusteaduskonna sTARTUp Lab. Kaleidoskoobi eelvoorust pääsevad 10 tiimi edasi finaali, mis toimub 21. mail kell 16.00-17.00.

 

Praeguse eriolukorra tõttu toimub Finaal esmakordselt Zoomis. Kõik on oodatud finaali otseülekannet vaatama meie Facekooki lehel:  https://www.facebook.com/UTStartuplab/. Finaalis saab iga tiim esitleda oma ideed 3 minuti jooksul ja lisaks on 3 minutit aega žürii küsimustele vastamiseks. Finaal algab kell 16 ja lõppeb umbes 17.15. Võitjad hõigatakse välja kell 18.00 sTARTUp Labi Facebooki lehel.


Võida ägedaid auhindu oma idee elluviimiseks

🡻🡻


10 finalisti võistlevad järgmiste auhindade nimel:

TOP 10  meeskonda Kaleidoskoobi finaali on selgunud📣


🏅Fudler
🏅HearMyCall
🏅Mentium
🏅Pabére
🏅S-Kub
🏅Soli
🏅Sorter
🏅SoulCare
🏅Where's the Food
🏅SNÆKK

Eelooru esitati väga palju häid ideid, mis tegi finaali pääsejate valimise raskeks. 

Hindamiskriteeriumud finaalis:
  • Lahendatava probleemi olemasolu
  • Lahenduse uudsust
  • Turu olemasolu ja sobivust
  • Idee progressi ja esialgset prototüüpi
  • Meeskonna pädevust
  • Esitlusoskust


Žürii:
  • Alo Lilles (Ettevõtluse arengu peaspetsialist Tartu Linnavalitsuses)
  • Ott Pärna (Tartu Ülikooli Delta keskuse turundusjuht)
  • Triin Kask (Nevercode kaasasutaja)

Varasemad võitjad

Aastate jooksul on paljud meeskonnad saanud just Kaleidoskoobil oma ideedele hoo sisse ja nii mõnestki on nüüdseks saanud toimiv ettevõte. Näiteks 2017. aasta sügishooaja võitja Decomer Technology toodab vees lahustuvat pakkematerjali, 2018. aasta sügishooaja võitja TRIT muudab aga tõlketeenuste tellimise kliendile lihtsamaks. 2019. aasta parimaks Starteri meeskonnaks valitud CommuniCare loob vabatahtlike võrgustikku, mis pakub hooldekodudes elavatele eakatele seltsi ja suhtluskaaslasi. Eelmise Kaleidoskoobi võitja, õpilasfirma Münt toodab keskkonnasäästlikke hambapesutablette.

2019. aasta sügissemestril toimunud Kaleidoskoobi auhindade võitjad.

TÜ sTARTUp Labi juhi Maret Ahoneni sõnul pole äriideede võistlus Kaleidoskoop lihtsalt STARTERi programmi lõpuüritus, vaid see on võimalus saada tähelepanu ja tutvustada oma toodet või teenust. „Kaleidoskoobi žüriis pole alati investorid, kuid iga kord on nende hulgas iduettevõtluses tegusad inimesed, kelle toel võib võistkond teha suure arenguhüppe,“ kommenteeris Ahonen. Ta lisas, et Kaleidoskoopi korraldatakse juba 14. korda ja tore on näha rahulolu ka nende osalejate nägudel, kes auhinnalisi kohti ei võida. „Tagasisides öeldakse alati, et võistlus andis juurde enesekindlust.“


Küsimustega palume pöörduda: andres.vaher@ut.ee.

Sündmust toetab Euroopa Sotsiaalfond ja EIT Health.
Olen teadlik ja annan oma nõusoleku järgmises:
1. Osalen avalikul üritusel, mida pildistatakse ja filmitakse.
2. Pildi- ja videomaterjali võidakse kasutada turunduslikel eesmärkidel programmi teavituses.
3. Kogutavaid andmeid kasutatakse ettevõtlusõppe programmi Edu ja Tegu partnerite poolt osalejate statistika ja tagasiside kogumise eesmärgil.