TÜ tudengid asuvad koos ameeriklastega ideid ellu viima

Suve alguses, 5.-24.juunil leiab aset viie Eesti ja USA ülikooli koostöös sündinud äriarendusprogramm NGAL® (Network Globally, Act Locally), mis algab Tartus, jätkub Tallinnas ning lõppeb Charlestonis, USA-s. Igast ülikoolist osaleb kaks tudengitiimi, Tartu Ülikooli esindavad Cody ja the Coulomb Sailing Group.

NGALi programm on mõeldud juba tegutsevatele tudengitiimidele, et intensiivse kolme töönädala jooksul oma ideed edasi arendada. Programm lõpeb USA-s Charlestonis ärimudelite tutvustamisega kohalikele ettevõtjatele, mis on hea võimalus turvalises keskkonnas oma äri rahvusvahelisele turule sobivuse osas testida. Parimaid programmis osalenud tiimid pälvivad ka rahalise toetuse oma idee ellu viimiseks.

Tartu Ülikooli  esindavad programmis the Coulomb Sailing Group ning Ideelabori STARTER programmi vilistlane Cody.  Cody on programmeerimisõppe platvorm, mis õpetab kodeerimist samasugusel põhimõttel nagu võõrkeeleõppe programmid. ESTCubest välja kasvanud the Coulomb Sailing Group arendab kaht kosmosetehnoloogiat: uudset tõukejõu tehnoloogiat, mis aitab päikesesüsteemis efektiivsemalt liikuda, ning lahendust kosmoseseadeldiste maaorbiidilt allatoomiseks.


Cody 2016.aasta detsembris Kaleidoskoobi finaalis küsimustele vastamas


Coulomb Sailingu meeskonnaliige Triin Teppo loodab NGALi programmist saada motivatsioonilaengut oma äriideega suuremalt edasi minemiseks. „Kandideerisime programmi, sest näeme selles head võimalust saada aru, mil määral on meie projekt rahvusvahelisel turul konkurentsivõimeline,“ selgitas Teppo.

Ideelabori juhi Maret Ahoneni sõnul on NGALi puhul tegemist unikaalse projektiga, mis annab noortele ettevõtjatele võimaluse arendada oma ärimudelit multikultuurses keskkonnas rahvusvaheliste ekspertide toel. „NGALi raames saavad Eesti tudengid valideerida oma ärimudelit USA turul ja ameeriklased õpivad tundma meie start-up ökosüsteemi,“ toob Ahonen näite, kuidas koostöö mõlemale osapoolele kasu loob.


Tartu Ülikooli esindus 2016.aasta NGAL projektis

NGALi programm toimub sel aastal kolmandat korda. Projekti on osalema valitud neli tudengit kahest meeskonnast: Codyt esindavad Arvutiteaduse instituudi tudengid Kaspar Kuus ja Reino Zuppur, Coulomb Sailingut Tehnikainstituudi magistrant Iaroslav Iakubivskyi ning majandusteaduskonna magistrant Triin Teppo. 

Lisaks Tartu Ülikoolile löövad projektis kaasa Tallinna Tehnikaülikool ja kolm USA ülikooli: College of Charleston (SC),  The Citadel (Military College of South Carolina) ja Nebraska Wesleyan University (NE). Projekti elluviimist toetab Harry and Reba Huge Foundation.