TÜ Ideelabor alustab uut semestrit STARTER programmiga!

28. veebruaril korraldab TÜ Ideelabor SPARK HUBis Ideede Häkatoni, mis käivitab kevadsemestri äriideede inkubatsiooniprogrammi STARTER. Kõik õpilased, tudengid ja hiljuti lõpetanud vilistalsed kõikidest koolidest on oodatud üritusele oma startup ideed esitlema või mõne meeskonnaga liituma!

Meeskonnad töötavad oma äriideede kallal terve semestri, võttes osa erinevatest interaktiivsetest töötubadest ning lõpetavad programmi võisteldes äriideede konkursil Kaleidoskoop 17. mail Delta Majanduskonverentsil. Võidutiime ootavad ees auhinnad nagu võimalus oma ideed esitleda University Startup World Cup võisltusel Kopenhaagenis või sTARTUp Day 2020 STARTER Finaalis.

Semestri keskpaigas on programmis veel üks suurem üritus – Mentorite Tagasiside Karussell, mis toob kokku kõik meeskonnad ning umbes 20 erinevate erialade eksperti, kellelt meeskonnad saavad küsida tagasisidet ning nõu oma probleemidele. Ürituse lõpus valivad mentorid välja ühe meeskonna, kelle äriidees näevad nad kõige enam potentsiaali!

Kõik töötoad toimuvad SPARK HUBis (Narva mnt 3). Ideede Häkaton algab kell 15.00 ning kõik järgnevad töötoad kell 16.00. Siin on STARTER programmi kevadsemestri kuupäevad:

28.02 Ideede häkaton

07.03 Ärimudeli arendus

14.03 Liftikõne ABC

28.03 Mentorite Tagasiside Karussell

04.04 Tulumudel ja juriidilised küsimused

11.04 Tootearendus

25.04 Turundus

09.05 Liftikõne treening

17.05 Kaleidoskoop eelvoor ja finaal @ Delta Majanduskonverents (asukoht Liivi 4, kellaaeg täpsustamisel)

 

STARTER programm on ideaalne koht, kust alustada oma äriidee kallal töötamist. Isegi, kui see ei ole tehniliselt äriidee. Kui sa näed probleemi, mida tahaksid parandada – alusta siit! Lahendus probleemile võib olla startup idee, ent samas võib see olla ka MTÜ või hoopis projekti idee.

„TRITI’i jaoks tähendas STARTER palju „esimesi“ - esimene kord oma ideest võõrale rääkimine, esimene kohtumine oma mentoriga, esimene võistlus jne. Kokkuvõttes andis STARTER teadmise, et meie idee on hea tahtmise juures tehtav, ning teiseks saime kindlustunde, et tahtmine on tõesti olemas. STARTER andis tõuke mugavustsoonist välja tulla ja oli hüppelauaks ettevõtlusmerre suundumisel. Edasi tuleb küll ise ujuda, kuid teadmine, et Ideelabori ja STARTERi inimesed on alati valmis nõu ja jõuga toetama, on meie jaoks väga oluline,“ ütles võidumeeskonna TRIT juht Eha Mäesalu.

STARTER programmiga liitumiseks tuleb end registreerida Ideelabori kodulehel ja tulla 28. veebruaril Ideede Häkatonile. Kui sul on juba äriidee ja meeskond olemas võid end registreerida lehel starteridea.ee ning oledki osa STARTER programmist. Kui sul on aga veidi aega vaja, et leida meeskonnakaaslasi või et testida oma ideed, siis tule Idee Häkatonile kohale ja me aitame sind sealt edasi. 

Pea meeles – get up, show up and never give up! Edu algab esimesest sammust!


Registreeri end Ideede Häkatonile!

STARTER programmi toetab Euroopa Sotsiaalfond.