TRIT võitis Kaleidoskoobi!

sTARTUp Day 2019 ärifestivali raames toimus üheteistkümnendat korda noorte äriideede konkurss Kaleidoskoop. Žürii valis võitjaks meeskonna TRIT, mis soovib muuta tõlketeenuste tellimise vaevavabaks. Ühest küljest saab klient platvormil kohe hinnangu selle kohta, kui palju aega ja raha töö valmimiseks kulub. Teisest küljest leiab TRITi algoritm igale projektile kõige sobivama professionaalse vabakutselise tõlkija, võttes selleks arvesse erinevaid kriteeriume, näiteks tõlkija varasemat kogemust ja töödele saadud tagasisidet. TRITis kohtuvad tõlke ja IT parimad omadused, et muuta lihtsamaks nii tellijate kui tõlkijate elu

Kaleidoskoobi eelvoor oli avatud kõikidele tudengi- ja õpilasfirmadele ning kokku osales 13. detsembril 36 äriideed, kellest valiti välja 10 parimat, mis said edasi finaalvooru 24. jaanuaril sTARTUp Day äriideede esitlemise lavale. Parimaks ideeks valiti kolme žüriiliikme poolt meeskond TRIT.

Samuti valiti Kaleidoskoobi finaalvõistlusel välja 2 meeskonda, kes said edasi üle-Eestilise STARTER programmi finaalvõistlusele, mis toimus samal päeval sTARTUp Day äriideede esitlemise laval. 2 meeskonda, kes pääseseid edasi olid peaauhinna võitja TRIT ning meeskond VEINC. Viimane  pakub uuenduslikku veinikursust kõigile veinihuvilistele - kliendile saadetakse iga kuu koju kast kolme pudeli veiniga, millele on lisatud informatsioon antud veinide kohta.

Meeskond TRIT sai peaauhinnaks pääsmed  Euroopa Innovatsiooniakadeemiasse Portugalis. Meeskond Vetik sai eriauhinnaks idufirmade ja tehnoloogia konverentsi Latitude59 piletid. Vetik aitab kosmeetikatootjatel asendada ebatervislikke värvaineid uue punase värvainega, mis on looduslik, vegan ja millel on nahka noorendav toime.

Tartu linnavalitsuse rahalise preemia võitis meeskond VEINC  ning kaks kuud tasuta pääset sTARTUp HUBi avatud kontori ruumi meeskond TRIT.

Žüriisse kuulusid Alo Lilles (Tartu linnavalitsus, ettevõtluse arengu peaspetsialist), Anu Oks (Eesti Äriinglite Assosatsiooni tegevjuht) ja Martin Vares (Fractory.co tegevjuht ja kaasasutaja). „Oli väga huvitavaid ideid ja häid meeskondi!“ ütles žüriiliige Alo Lilles. „Mul on hea meel näha linna ja startup kogukonna koostööd, milles ka TÜ Ideelaboril on oluline roll!“.

 „sTARTUp Day on algstaadiumi idufirmadele väga hea võimalus kasulike kontaktide loomiseks ning enda nähtavaks tegemiseks nii potentsiaalsetele investoritele, partnetitele, klientidele kui ka meediale,” selgitas sTARTUp Day peakorraldaja Ermo Tikk. „Meil on hea meel näha, et noortel on palju innovaatilisi ideid ning julgust neid ellu viia,“.

sTARTUp Day on Baltikumi suurim ärifestival, mis toob kokku idufirmad, traditsioonilised ettevõtjad, investorid, innovaatorid ja tudengid. Festivali korraldavad Tartu linn, Tartu Ülikool, Tartu Teaduspark ja kohalik iduettevõtete kogukond.

 

STARTER programmi äriideede võistlust toetab Euroopa Sotsiaalfond ja EIT Health.


Kontakt: Riin Lisett Rei, TÜ Ideelabori kommunikatsiooni- ja turundusjuht, +372 59086451, riin.lisett.rei@ut.ee