sTARTUp Labis algab sügissemester ideede häkatoniga

17. septembril korraldab Tartu Ülikoolis praktilist ettevõtlusõpet pakkuv sTARTUp Lab Delta X Ideefestivali raames ideede häkatoni, millega alustatakse kevadsemestri äriideede arendamise programmi STARTERtartu. Kõik asjast huvitatud õpilased, tudengid ja vilistlased on oodatud üritusele oma ideid esitlema või mõne meeskonnaga liituma.

Häkaton on mõeldud eelkõige ettevõtlusest huvitatutele, kellel on soov oma ideid ellu viia. Ideede häkatonil saab tutvuda start-up maailmaga, kuulda ideid mis on muutnud maailma ja neid ka ise genereerida. Osalejad moodustavad meeskonnad ja teevad üheskoos tööd, et leida mõnele probleemile esmane lahendus. Edasi saavad häkatonil osalenud tudengid liituda STARTERtartu programmiga. See on üritus oma loovuse proovilepanekuks, ideede genereerimiseks, erinevate erialdae inimestega kohtumiseks ja inspiratsiooni leidmiseks, kommenteerib sTARTup Labi Juht Maret Ahonen.

STARTERtartu programmis saavad meeskonnad töötada äriideede kallal terve sügissemestri jooksul. Koos mentorite ja erinevate erialade ekspertide abiga saavad osalejad ideed jõuliselt arendada ja päriselt ellu viia. Korraldatakse mitmesuguseid interaktiivseid töötubasid, kus arendatakse meeskonna idee ärimudelit, pannakse paika turundus- ja müügistrateegia, kogutakse enesekindlust avaliku esinemise tarbeks jpm. Programm lõppeb 2021. aasta jaanuaris sTARTUp Dayl peetava äriideede konkursiga Kaleidoskoop. Seal antakse parimatele meeskondadele üle Tartu Linnavalitsuse rahaline auhind, piletid erinevatele ettevõtlusteemalistele suurüritustele ja eriauhindu.

Ideede häkaton toimub 17. veebruaril Delta X Ideefestivali raames Delta keskuses ruumis 1037. Üritusele on oodatud kõik huvilised. Lisateavet leiab sTARTUp Labi veebilehelt ja Facebookist. Üritust toetab Euroopa Sotsiaalfond ja EIT Health.

Lisateave: Andres Vaher, Tartu Ülikooli Startup Labi turundus- ja kommunikatsioonijuht, 5558 7359, andres.vaher@ut.ee