STARTER programm sel semestril: rahvusvaheline seltskond, särisev energia ja 27 maailmamuutvat ideed!

STARTER programm on TÜ Ideelaborisse sel semestril kokku toonud ligi 100 ettevõtlikku noort, kes töötavad meeskondades 27 maailmamuutva idee kallal. Kasutades osalejate enda sõnu - rahvusvaheline seltskond (pärit 14-st erinevast riigist), särisev energia ja ambitsioonikad ideed on teinud STARTERis osalemisest unustamatu kogemuse!

Semestri jooksul on STARTER programmis osalejad osalenud viies praktilises seminaris: esmalt moodustati meeskonnad ja genereeriti loovaid ideid; töötati ideede ja ärimudelite kallal, tegeleti idee valideerimise ja tootearendusega; seejärel õpiti oma ideid meeldejäävalt esitlema (pitchima) ning astuti mentoritest koosneva žürii ette, et vahehindamisel väärtuslikku tagasisidet ning nõuandeid saada.

Ideid on väga erinevaid: liikuv apteek, kõike vajalikku hõlmav veebiportaal reisisõpradele ja põnev kolme taskuga pinal on vaid mõned näited! Mitmed ideed on seotud tervisega, näiteks spordikeskus vanuritele ning aegade broneerimise rakendus  Eesti meditsiinisüsteemile. On ka mitu väga ambitsioonikat ideed, mis lubavad näiteks suured logistikaettevõtted ära kaotada või jagamismajandust edendada. Hooaja lõppvõistlus Kaleidoskoop tuleb kahtlemata põnev!“Aasta eest poleks ma arvanud, et millestki sellisest osa võtan, kuid suvel läbitud elamusterohke ettevõtluskoolitus välismaal tekitas huvi ka Eesti ettevõtlikusmaastiku vastu,” selgitab Madli Kaljula, üks tiimiliidritest, lisades, et ei ole STARTER programmiga liitumist hetkekski kahetsenud: “See meeletu entusiasm, võimas energia ja särisevad ideed ning uskumatult vinge rahvusvaheline õhkkond, mis programmis valitseb, annavad kokku täiesti fenomenaalse kogemuse!”

Järgmistel nädalatel ootab STARTER programmi osalejaid turundus- ja müügikoolitus, ülevaade kohalikust start-up ökosüsteemist ning seejärel juba põhjalik pitching koolitus, et olla valmis hooaja lõppvõistluseks! 7.detsembril selgitatakse äri- ja projektiideede võistluse Kaleidoskoop eelvoorus välja 10 parimat tiimi, kes saavad võimaluse pitchida 9.detsembril Kaleidoskoopi finaalis rahvusvahelise ärifestivali Startup Day 2016 raames.

Loe Kaleidoskoopi kohta lähemalt ning pane oma meeskond kirja siin!

STARTER programmi toetab Euroopa Liidu Sotsiaalfond.