Millele mõelda oma idee loomisel?

Ideed arendades on oluline mõelda mitte ainult probleemile ja lahendusele, vaid ka konkurentidele, tuluvõimalustele ja turu suurusele jne. Meie vilistlane Samir Musali jagas meiega oma idufirmade ideid, et aidata tudengitel aimu saada, kuidas ideed luua. 

Lõpus on mõned ideed, mida ta on valmis jagama ja isegi mentordama, kui keegi otsustab tema ideed kasutada.

Siin on üks näide, kuidas oma idee paberile viia ja mida oma idee puhul arvestada.


RentPlace: Üürikorterite lihtsustamine


Idee sisu:

  •  Üürileandjate ja üürnike jaoks sujuv suhtlusplatvorm

  •  Integreeritud üürilepingu digitaalsed allkirjad ja dokumentatsioon

  •  Automaatne üürimaksete ja deposiitide süsteem

  •  Täiustatud otsingufunktsioon õige koha leidmiseks

  •  Sotsiaalne funktsioon naabritega ühenduse loomiseks


Probleem:

  • Ebatõhus suhtlus: Halb suhtlus üürileandjate ja üürnike vahel võib viia kaotatud üüri võimalusteni, kulukate arusaamatuste ja eriarvamusteni.

  • Kompleksne dokumenteerimisprotsess: Traditsioonilised üürilepingute allkirjastamised võivad võtta palju aega ja nõuda füüsilist kohalolekut, mis toob kaasa ebamugavuse ja lisakulud.

  • Makse raskused: Probleemid üüri- ja deposiitmaksudega võivad kaasa tuua finantsvaidlusi ja tarbetut stressi. Nende tehingute automatiseerimise puudumine võib põhjustada maksete vahelejäämist või hilinemist, lisades karistusi üürnikele ja ebastabiilsust üürileandjate sissetulekutesse.


Lahendus: RentPlace on veebiplatvorm, mis võimaldab mugavat suhtlust üürileandjate ja üürnike vahel, lihtsustab dokumentide allkirjastamist, automatiseerib üürimakseid ja sissemakseid ning lihtsustab uute kohtade otsimist. Sellel on ka sotsiaalne funktsioon, mis võimaldab üürnikel ühendust võtta naabritega, soodustades kogukonna tunnet.


Valdkond: Kinnisvaratehnoloogia


Turg ja turu suurus: Kõik inimesed noortest täiskasvanuteni, kes tahavad elupinda rentida ja/või rendile anda. Eestis näiteks on üürituru maht üle 100 miljoni euro aastas.


Konkurendid: Erinevalt konkurentidest nagu Zillow, Rent.com ja Apartments.com pakub RentPlace kõik-ühes lahendust, mis hõlmab kõiki üürikorterite aspekte. Alates suhtlusest, dokumentatsioonist ja maksete automatiseerimisest kuni naabritega ühenduse loomiseni keskendub see kasutajakogemusele ja kogukonna loomisele.


Sissetulek: RentPlace võtab teenustasu iga platvormi kaudu sõlmitud eduka üürilepingu eest. Lisatulu võiks saada premium-funktsioonide pakkumisest, nagu edasijõudnud otsingufiltrid, üürnikukindlustuse partnerlus ja kuulutuste reklaamitulu kohalikest ettevõtetest, kes soovivad sihtida üürnike kogukonda, võiks olla märkimisväärne tuluallikas.


Nüüd saite aimu, kuidas oma ideed paberile lahti kirjutada, kuid teil pole endiselt oma ideed? Me aitame teid. Siin on kolm ideed, mis võivad teid inspireerida.


TripTune: Kohandatud reisikogemused

TripTune pakub terviklikku reisiplaneerimise lahendust, mis kohandab reisikogemusi individuaalsete eelistuste järgi ja optimeerib grupi koordineerimist. Platvorm võitleb info ülekülluse, ebaefektiivse grupi planeerimise ja mittevastavate reisieelistustega, pakkudes isikupäraste AI-ga juhitud soovitusi vaatamisväärsuste, majutuse ja söögikohtade jaoks. Kuigi tal on konkurente nagu TripIt ja Google Trips, paistab TripTune silma oma ainulaadse keskendumisega individuaalsetele ja grupi eelistustele ning teenib tulu broneeringute komisjonitasude, reklaamide ja tasuliste funktsioonide kaudu.


EduFlow: Akadeemilise edu navigeerimine

EduFlow pakub üliõpilastele AI-optimiseeritud kursuse navigeerimist isikupäraste akadeemiliste teekondade loomiseks, käsitledes selgelt akadeemiliste marsruutide puudumise probleemi. Platvorm tagab tõhusa ressursside jaotamise ülikoolides, ennetades tarbetuid kulutusi ja suurendades kursuste toetust. EduFlow dünaamiliste õppekavade planeerimise tööriistade abil saavad ülikoolid kohaneda haridustrendide ja tööturu nõudmistega, tagades asjakohasuse ja parandades üliõpilaste tulemusi.


JobTrack: Tööotsingu lihtsustamine

JobTrack pakub terviklikku lahendust tööotsijatele, et korraldada intervjuusid, jagada tulemusi ja salvestada korduvaid küsimusi, mis kasuks tuleb tööandjatele, kiirendades nende värbamisprotsessi. Platvorm lahendab väljakutseid, nagu kulukas värbamisprotsess, korduvad intervjuud ja info üleküllus, millega ettevõtted ja kandidaadid kokku puutuvad. Kuigi konkurendid keskenduvad peamiselt ettevõtte värbamise vaatenurgale, rõhutab JobTrack tööotsijate kogemuse parandamist, pakkudes potentsiaalset tulu tasulise tulumudeli ja partnerluste kaudu töökuulutuste lehtede ja värbamisagentuuridega.

Lisateave:

Hannah Kaarma, TÜ Startup Labi kommunikatsiooni- ja turundusspetsialist, 5400 5242, hannah.kaarma@ut.ee