KALEIDOSKOOP finaal – Ei maakleriteenustasudele!

Äri- ja projektiideede konkurssi KALEIDOSKOOP finaalis võtsid mõõtu 14 tiimi. Peaauhind läks meeskonnale KONKU, kes arendavad veebiplatvormi, mis on mõeldud üürikuulutustele ilma maakleriteenustasudeta www.konku.ee.   KONKU veebiplatvorm on kindlasti mugavam ja kasutajasõbralikum alternatiiv Facebookis olevatele üürikorterite kommuunidele.

Võitjatiimi eestvedajad Karl-Sander Erss ja Joonas Põder sõidavad Helsingis toimuvale auhinnareisile - Põhjamaade suurimale idufirmade konverentsile SLUSH. Samuti saavad nad idee edasiarendamiseks Ideelabori poolt couchingut.

Žüriiliikme Harri Tallinna sõnul olid selle aasta tiimid võrreldes eelnevate aastatega tasemelt sarnased. “Mind pani imestama, et paar tiimi on isegi Ahjujahis käinud ja top7-messe jõudnud. Siin on alati väga hea olla ning näha uusi ägedadi inimesi ja ideid. Ma väga loodan, et mõned siit ka lendu lähevad”. Harri Tallinnale jäi seekord silma tiim Nee2Park, kes esinesid väga tublisti ning kellel on tulevikus palju potentsiaali ka investeeringuid saada.

Kaks eriauhinda sai Viljandi Kultuuriakadeemia tiim Ergonom, mis pakub ergonoomika nõustamist ja ergonoomilisi abivahendid muusikutele. Ergonomi tiimi sõnul on neil sihid silme ees ja eesmärgid juba püstitatud. Nende järgmisteks sammudeks pärast Kaleidoskoopi on leida koostööpartnereid ning suhelda muusikakoolide ja Eesti Muusika Liiduga, et ka koolides õpet rakendama hakataks.

Žürii koosseisus TÜ arendusprorektor Erik Puura, Tartu Linnavalitsuse ettevõtluse arengu peaspetsialist Siim Espenberg, Tartu Loomemajanduskeskuse ettevõtluskonsultant Juta Kuhlberg, Startup Estonia juht Mari Vavulski ja Ajujahi tiimijuht Harri Tallinn andsid välja järgmised auhinnad:

  • TÜ ettevõtlus-ja innovatsioonikeskuse auhind: osalustasu tehnoloogiakonverentsil Latitide59 meeskonnale YOMO. Liikmed: Maryna Pashchynska, Ants-Oskar Mäesalu, Mykola Herasymovych, Mikuláš Muroň.
  • Tartu linnavalitsuse auhind: meeskonnale Gleather, liikmed: Kaido Siimon, Mari-Ann Meigo, Mart Salumäe, Märt-Erik Martens, Kaiu Koll.
  • Ajujahi auhind: pääs Ajujahi TOP 100 hulka meeskonnale Ergonom, liikmed: Alar Alp, Hanna-Liis Lao, Lilian Hütti.
  • Viljandi omavalitsuste liidu auhind: meeskonnale Ergonom.
  • MTÜ Heade Mõtete Klubi auhind: meeskonnale ColOrigami, liikmed: Reimo Luik ja Merle Palk, Taivo Seppa ja Ruudi Vinter.
  • Ettevõtluse lektori Elina Kallase eripreemia loovuse eest: meeskonnale KadisINK. Tiimi eestvedaja: Kadi Sink.
  • Liina Jolleri ökoinnovatsiooni auhind: meeskonnale Gleather, liikmed: Kaido Siimon, Mari-Ann Meigo, Mart Salumäe, Märt-Erik Martens, Kaiu Koll.

Ettevõtlikud noored oma uute maailma muutvate ideedega on oodatud sügisesele Ideelabori avaüritusele “Ideede Raju”, mis toimub 22. septembril. Kohale tulevad ka ettevõtjad, kes räägivad oma kogemustest äris ja kellega koos saab ideid mõelda või neilt nõuandeid küsida.

Kindlasti tuleb enda kalendris punaseks teha ja ära broneerida ka 9. detsember, sest siis toimub vastavatud Eesti Rahva Muuseumis Startup Day 2016! Startup Day toimub esimest korda ja see on suurim rahvusvaheline ärikonverents, mis iial Tartus on aset leidnud. Tule naudi melu ja pane ärimaailmast ka midagi asjalikku kõrva taha Lõuna-Eesti suurimal ja ägedaimal ärikonverentsil!

Merili Auser, Ethel Okas
TÜ Ideelabor