Fred Kriegeri töötuba!

28. septembril rääkis Fred Kieger oma töötoas äriarendusest ja Lean metoodikast, mis on üsna uus juhtimise viis. Lean põhimõtteid kasutav organisatsioon mõistab kliendi väärtust ja suunab oma peamised tegevused selle kasvatamisesse. Selle suurim eesmärk on pakkuda kliendi jaoks parimat väärtust läbi parima väärtusloome protsessi ilma ressursside raiskamiseta.  

Meeskond Guide Your Way juht Jane ütles, et töötuba aitas neil oma ideed põhjalikumalt läbi mõelda ja kokku leppida järgmised sammud

Töötuba viib läbi Fred Krieger, kes on Scoro asutaja! Scoro on  Eesti tarkvaraettevõte, mis võimaldab hallata kõiki ettevõtte jaoks olulisi andmeid ühes süsteemis - töökorraldust, projektijuhtimist, arvepidamist ning müüki ja aruandlust.

Fred Krieger ütles, et peamine on kliendiga pidevalt kontakti hoida ja küsida tagasisidet. See tähendab palju suhtlust oma (potentsiaalse) kliendiga,“ ütles Rihard tiimist sParking.

„Sa ei saa luua toodet, mis on mõeldud kõigile! Kui sa lähed investori juurde ja ütles, et sinu idee on suunatud kõigile, siis nad ei võta sind tõsiselt!“ kommenteeris Riin meeskonnast TIIU.

Fred rõhutas, et ettevõtjaks olemine ei ole lihtne töö. Meil kõigil on valik, kas hakata töötama kellegi teise jaoks hea palgaga kohal, võtta kodulaen ja autoliising ning siis mõista, et sa ei saa enam oma töökohast loobuda („kuldsed käerauad“) või haka töötama enda idee elluviimise nimel!

Renee meeskonnast Bookly võttis ürituse kokku Fred Kriegeri lausega:“Enda äri ülesehitamine on 10-20 korda raskem kui palgatööl käimine ning see võib võtta 7 aastat, aga lõppude lõpuks on see seda väärt!“.