Ideelabori projektid

STARTER Basic
Video

Äriideede arendusprogramm STARTER on mõeldud õpilastele ja tudengitele, kes tahavad julgeid ideid arendada ja ellu viia! Start-up maailmas kogenud mentorite toel arendavad tiimid ühe semestri jooksul perspektiivikaid ideid ja vormivad neist töötavad ärimudelid. Oodatud on kõikide valdkondade õppurid!

STARTER Advanced

STARTER Advanced on edasijõudnud tudengitiimidele mõeldud äriarendus-programm, mis aitab valideerida oma toodet või teenust, leida esimesed kliendid ning luua investorsuhteid. Peale programmi läbimist on meeskonnad valmis sisenema kiirendisse või inkubaatorisse. Registreeru siin!

EstLat-Accelerate

Eelkiirendi projekti EstLat-Accelerate,  peamine eesmärk on koostöös partneritega töötada välja ja viia ellu kolm eelkiirendi programmi Tartus ja Riias. Iga programmi pikkuseks on umbes neli kuud ja fookus on IT lahendustel. 

Ideest teostuseni

Tartu Ülikooli tudengitele pakub TÜ Ideelabor vabaainet "Ideest teostuseni" (SVSV.00.002). Kursus algab ühepäevase hackathoniga, koosneb peamiselt e-õppest. Lisaks sisaldab kursus koostööd start-up mentoritega, äriideede esitlemise (pitching) koolitust ning osalemist noorte äriideede võistlusel Kaleidoskoop.

Kaleidoskoop

Kaleidoskoop on Lõuna-Eesti suurim noorte äri- ja projektiideede võistlus, mis sel aastal toimub juba kaheksandat korda! Võistluse esimeses voorus valiti välja 10 parimat meeskonda, kes 19.mail finaali suurel laval mõõtu hakkavad võtma.

NGAL®
Video

Rahvusvaheline äriarendusprogramm Network Globally, Act Locally, mida viivad ellu Tartu Ülikooli Ideelabor, Tallinna Tehnikaülikooli ettevõtlus- ja innovatsioonikeskus Mektory ja kolm USA ülikooli: College of Charleston (SC),  The Citadel (Military College of South Carolina) ja Nebraska Wesleyan University (NE). Projekti elluviimist toetab Harry and Reba Huge Foundation.

VEGA

Esimene teaduspõhistele ideedele mõeldud rahastu, mis toetab tudengeid ja teadlasi kõikidest valdkondadest! VEGA fond toetab projekte, mis omavad laiahaardelist äripotentsiaali, teadmismahukate teenuste arendust ja töötavate prototüüpide ehitamist.

Prototüüpimine
Video

TÜ Protokeskus võimaldab teadlastel ja meeskondadel luua prototüüpe uudsete lahenduste rakendamiseks. Protokeskuse laborites on võimalik reaalselt oma toodet või teenust testida ja prototüüpi ehitada

Ettevõtluse teekaart

TEEKAART näitab teid, mida mööda liikudes saad oma äriidee teoks teha